İstanbulda Arsa Fiyatlarını Söylentiler dahi Etkiliyor!

Anasayfa / Yazılar / İstanbulda Arsa Fiyatlarını Söylentiler dahi Etkiliyor!“İstanbul’da Arsa Fiyatlarını Söylentiler Bile Etkiliyor”

Gelişen gayrimenkul pazarında arsa her zaman en kıymetli gayrimenkul yatırımı olma değerini koruyor. Lakin, İstanbul’da söylentiler bile fiyatları anormal derecede etkileyebiliyor. Fiyatlar stabil olmadığı için arsa yatırımı yapmak isteyenlerin mutlaka iyi incelemesi veya bir gayrimenkul danışmanı firmasından destek alması gerekiyor.

Arsa yatırımında Silivri, Çatalca ve Arnavutköy Bir Hayli Revaçta

Türk ekonomisinin inşaat odaklı bir çalışmayı benimsemesi ve ağırlık vermesi sayesinde, daha önce varoş olarak nitelendirilen ilçe ve semtlerde devasa inşaatlar yükseldi. Birbiri ardına başlayan ve tamamlanan inşaatlar ile birlikte nüfus yoğunluğu yaşayan bölgeler daha dışa doğru yayılım gösterirken, arsa yatırımı için İstanbul‘un en kenar ilçeleri sayılan Silivri, Çatalca ve Arnavutköy’ün yıldızı parlamaya başladı.

Profesyonel ve güleryüzlü ekibiyle arsa yatırım hizmeti sunan Altın Toprak Arsa Ofisi yönetim kurulu başkanımız sayın Murat ÇAKMAK ve Yönetim kurulu başkan yardımcımız sayın Sinan KARAMELEK şu bilgileri paylaştılar;
“Esenyurt ve Beylikdüzü ilçelerinde yaşanan inşaat hareketliliği, bu bölgelerde düşük gelirlilerin arsa yatırımı yapmasına olanak bırakmadığı için yatırım amacında olanlar daha çevre ilçelere yöneldi. Silivri, Çatalca ve Arnavutköy ilçelerine yönelenler, yaşanan arsa yatırım talebi ve devlet yatırımları ile çok değişken fiyatlarla karşılaştı.

Arnavutköy’de yapımı devam eden 3. Havalimanı bölgenin değerini göreceli bir şekilde yükseltirken, bu ilçeler için yapılması planlanan veya söylentisi yayılan altyapı ve ulaşım projeleri, fiyatların dengesiz bir şekilde yükselmesine sebep olabiliyor. Bu anlamda, birikimini arsa yatırımında değerlendirmek isteyen insanların arsa almadan önce mutlaka iyi araştırma yapması gerekiyor. Eğer bir hata yapabileceği endişesi taşıyorsa yardım almasında yarar var. Nitekim; almayı hedeflediği arsanın emsal değerinin üstünde bir rakamla alım gerçekleştiriyor olması muhtemel. Bunun yanı sıra, arsanın resmi durumunun işlem yapmadan önce mutlaka soruşturulması gerekiyor.” olduğunu belirttiler.

Güvenli ve Şeffaf Arsa Yarımı için Altın Toprak Arsa Ofisi

5 Profesyonel gayrimenkul uzmanı ve güler yüzlü ekibiyle yatırımcılarını mutlu etmeyi başaran Altın Toprak Arsa Ofisi yayın hikayemizi ve ticaret anlayışımızı Yönetim kurulu başkanımız Murat ÇAKMAK şöyle aktarıyor;

“Uzmanlık bölgemizdeki satılık ilanlarımızı zaten bazı bilindik ilan siteleri ile ilgililerin ulaşımına sunuyorduk lakin bu tarz ilan sitelerinde bazı belirli kalıpların dışına çıkılamaması ve yatırım amacına yönelik daha fazla bilgi sunabilmek için kendi ilan sistemimizi ve bilgi portalımızı planlayarak oluşturup ve yayına aldık. Altın Toprak Arsa Ofisi platformunda firmamıza ait satılık arsa ilanlarımıza ulaşılabildiği gibi, arsa yatırımında bilinmesi gereken bilgiler ve bölgeye ait gelişmelerde takip edilebiliyor. Arsa yatırımı yapmak isteyenlere önce detaylı bilgi sunarak bilgilenmesini hedeflemeyi amaç edinerek böyle bir uygulamayı faaliyete geçirdik; bu sayede oluşan güven ve dürüst ticaret anlayışı zaten memnuniyete dönüşüyor.” Ayırca sisteme üye olarak müşteri kaydı oluşturan üyelere özel Gayrimenkul Fırsatları bölümünü de ekleyerek kupon diye tabir edilen uygun ve yatırım teşvikli arsa ve tarlaları fırsata çevirmek isteyenlere özel bir alan geliştirdik. Bunun için sisteme üye girişi yapıp, Fırsatlarda ekli olan herhangi bir gayrimenkul fırsatını takibe alan yatırımcıları, müşteri temsilcilerimiz bizzat arayarak detaylı bilgi vermektedir dedi.
Son olarak önemli bir noktaya değinen ÇAKMAK, satışı gerçekleştirilen ve Altın Toprak Arsa Ofisi bünyesinde bulunan arsaların tamamının firmaya ait olduğunu, bu sayede yatırımcıların komisyonsuz ve güvenilir bir yatırım olanağı sunduklarını belirtti.

Sizde İstanbul Tapulu Bir Toprağınız Olsun İstiyorsanız, Hemen Arayın! (0212) 667 0 707

Copyright © 2017. Altın Toprak Arsa Ofisi Her Hakkı Saklıdır. - Tasarım & Kodlama By Gökhan ÇİÇEK
Top