Arsa ve Tarla Yatırımı Nasıl Yapılır

Anasayfa / Yazılar / Arsa ve Tarla Yatırımı Nasıl Yapılır

Bu aralar çok fazla tarla ve arsa yatırımı üzerine sorular almaya başladık ve de yatırımcı takipçilerimizden, arsa ve tarla yatırımı nasıl yapılır bu konulara ne zaman değineceksiniz serzenişleri de alınca, bu hafta tarla ve arsa yatırımı ile ilgili önemli bilgiler vereceğiz.

Öncelikle herkesin merak ettiği arsa ve tarla yatırımı mantıklı mıdır? Sorusuna hemen tarihten örneklerle cevap vereyim.

Toprak yatırımı tartışmasız en fazla kazandıran gayrimenkul yatırımlarının başında gelir.  Avrupa ve dünyadan örneklerine sıkça rastlıyoruz:
Frederich Weyerhuser (80 milyar dolar), William De Warenne (146 milyar dolar), Alan Rufus (178 milyar dolar) gibi daha nice sayabileceğim isimler, servetlerini toprak yatırımlarından kazanmışlardır. Ancak sanılanın aksine toprak yatırımı üzerinde dikkatle çalışılması gereken bir yatırım aracıdır. Unutmayalım ki çok fazla kazanç getiren her yatırım ürünü bir o kadar da risk barındırır. Karlı bir yatırım için nelere dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar vardır.

KAZANÇLI BİR TOPRAK YATIRIMININ 10 SIRRI VARDIR.

1) Doğru Fiyattan Alım Yapılmalı: Mal alınırken kazanılır deyimi en çok toprak alımları için geçerlidir. Doğru fiyattan alınmış bir toprak asla kaybettirmez. Unutmayalım ki yatırım kazancımızı alış fiyatınız belirler.

2) Şehrin Gelişen Aksını Takip Etmek: Gelişim aksi yönündeki toprak yatırımı her zaman diğer bölgelerdeki yatırımlardan daha fazla kazandırır. Bunun için iyi bir araştırmanın yanı sıra, gelişimi iyi okuyabilmek de oldukça önemlidir. Bu husus da Altın Toprak arsa Ofisi Gayrimenkul danışmanlarımız son derece titizlikle davranarak, aslında yatırımcıların uygulaması gereken araştırma faaliyetlerini profesyonel bir ekip işi  bizzat deneyimli gayrimenkul danışmalarıyla piyasanın içinden en verimli ve en çabuk prim yapan özel bölgeler seçilmektedir. Zaten Altın Toprak Arsa Ofisi’nin tercih sebebinin en önemli faktörlerinden biride budur.

3) İmar Planlarının Takibi: Doğru bir ürün alımı yapabilmek için imar planlarını çok ciddi bir şekilde incelemek gerekir. Bu konuda yatırımcı arkadaşların çok fazla bilgisi olmuyor maalesef, lakin yine Altın Toprak Arsa Ofisi gayrimenkul danışmanı arkadaşlarımız, yatırım bölgelerinin imar planlarını ciddi bir şekilde araştırarak müşterilerine bu özel hizmetten de faydalandırıyor.

4) Ateşli Alıcı Olmamak: Bir duyum almış olabilirsiniz, A veya B firmasının kampanyaları çok cazip gelmiş olabilir veya aynı bölgede çok kazanmış bir arkadaşınız olabilir. Lakin, siz  Asla ateşli alıcı olmayın. Çünkü Unutulmamalıdır ki toprak asla bitmez ve de her zaman kazandırır. Neden ateşli alıcı olmayın diyoruz:
Çünkü
Ateşli alıcılar hata yaparlar ve en kötüsü de deierğinden  pahalı alım yapabilirler.
Bu konuda da biz üstüne basa basa söylüyoruz:
Gelin ofisimize öncelikle çay kahve ikram edelim, Bizim yatırımcı müşterilerimize alalen arsa satmak gibi bir derdimiz yok, Çünkü sizde çok iyi biliyorsunuz ki, Arsa veya Tarla veya diğer bir deyimle kıcasası toprak gayrimenkulü, yatırım işidir ve bu uzun, orta veya kısa vade de olabilir. Oyüzden bizler müşterilerimize hiçbir zaman dayatma yapmayız ve onlar için en uygun zamanı ve yatırım bölgesini seçeriz.

5) Planlar 3 zaman diliminde yapılmalı: Toprak yatırımlarına mutlak tavsiyemiz kısa,orta ve uzun vadeli planlarda alımlar yaparak riski dağıtmaktır. Bakınız, normal şartlarda bir Gayrimenkul firması bu tarz da bilgileri paylaşmaz. Çünkü piyasa da görüyoruz ki, Ticaret hacminin hız kazanması için önüne gelen her parseli alıp satışa çıkaran firmalar var. Dolayısı ile bu bilgiler, bu tarz firmaların işine gelmez. Ama biz Altın Toprak Arsa Ofisi olarak kendimize güveniyoruz ve diyoruz ki;  kar marjınızı artırın. Kısa vadede ucuz alın, hızlı satın.. Orta vadede proje bölgesinden alın, değerlendirin veya satın. Uzun vadedeise  büyük kazançları hedefleyin. Yatırım bölgelerimiz şuan silivrinin en iyi yatırım bölgeleri, Yönetim kurulu başkanım Sayın Sinan bey de bu konuda bilgiler paylaşacaktır zaten.

6) Merkezin Dışında, Merkezin çevresine odaklanmak: Şimdi Salih bey, Gelişim merkezinde rantın büyüdüğü yerde risklerde o oranda artar. Kamulaştırma riskini de ele alınca, gelişimin merkezinden değil çevresinden alım yapmak her zaman daha avantajlı olacaktır.. Gelişim ivme yönünü görerek alım yapılacak çevreyi belirlemek gerekir. Biraz önce de bahsetmiştim, işte bu konuda da biz gayrimenkul danışmanlarımıza ve ekibimize güveniyoruz.

7) Bazı Yatırımcılar da Kaçırdıklarına Üzülürler: Ateşli alıcı olmak ne kadar kötüyse, kaçan ürün için canını sıkmakta o kadar kötüdür. Unutmayalım ki her zaman doğru toprak yatırımı vardır. Kaçana üzülmek yerine fırsata odaklanmak gerekir. Altın Toprak Arsa Ofisinde Fırsatlar bitmez. Çünkü  bizim ekibimiz sadece ofiste değil, Saha da ve gerekli alanlar da, işte imar planları, Sanayileşme önceliği, Yatırım marjı gibi önemli konuları araştırarak önemli adımları atarız.

8) Bölge Gelişim Planlarını iyi incelenmesi: Gelişim planları, yatırım aracınıza en fazla değer katacak parametrelerin başında gelir. Belediye , kamu, Hastane, Yola yakınlık, Fabrika, işte Sanayileşme vs gibi planlarını iyi takip etmek gerekir. İşte bu tarz planlamaların ve bölge gelişim rapor analizleri de Altın Toprak Arsa Ofisi olarak bizlerde mevcuttur. Bunların inceleme ve araştırmalarını websitemiz Altintoprakarsaofisi.com dan da takibini sağlayabilirler. Biz Müşterilerimize Bir Yatırımı verirken, o yatırımın avantajını da dezavantajını da söyleriz, Her zaman söylediğimiz gibi Dürüst ve ilkeli ticaret anlayışı güvene dayalı bir hukuka bağlıdır. Biz bunu neden yapıyoruz, çünkü Altın Toprak Arsa Ofisi olarak bizim yatırım araçlarımız ve çeşitliliklerimiz fazlasıyla var elimizde.
O yüzden kaçırdım diye üzülen yatırımcı arkadaşlara üzülmemeleri gerektiğini altına çizerek söylüyoruz. Çünkü Altın Toprak Arsa Ofisinde Fırsatlar Hiçbir Zaman Bitmez.

9) Resmi İşlemlerinize Dikkat Etmek: “Ticaret ayrıdır, dostluk ayrı” diye bir söz vardır Salih bey. İşte bu söz asla unutulmamalı. Altın Toprak Arsa Ofisi değilde farklı bir firmadan da alım yapmış olabilirsiniz, hiç önemli değil ama biz firma olarak yatırımcıları uyarıyoruz,  Kapora vermeden önce iyi düşünün, Tapu işlemlerinize özen gösterin, yatırım aracınızı Aldıktan sonra araştırma yapmayın. Örneğin bizim bazı Yabancı uyruklu müşterilerimiz  avukatlık hizmetini en fazla anlaşma öncesinde alırlar. Bu konuda da biz bir yatırım aracının satışını yapmadan önce bu yatırım aracı ile ilgili gerekli tüm bilgi ve dökümanları ofisimizde sayın genel müdürümüz Göksel bey ile beraber, yatırımcılarımızla mukamele şeklinde öncelikle sözlü veya yazılı ön bililendirme yapılır ve hemen ardında tapu işlemleri gerçekleştirilir.

10) Satış Zamanını iyi Belirlemek: Satış için çok acele de etmeyin, çok geç de kalmayın. Toprak yatırımlarının artışta olduğu ve de resesif (yani verimsiz ve düşüşte) geçen dönemleri vardır. Resesif dönemlerin başında iseniz satmanızı tavsiye ediyoruz  lakin sonuna geldiğinizde beklemenizi tavsiye ediyoruz. tekrar artışa geçtiği maksimum noktada satışı gerçekleştirebilirsiniz.
Yine bu konuda da biz yatırımcılarımıza destek vermekten geri kalmıyoruz. Biz satış yaptıktan sonra selamı sabahı kesen bir firma değiliz, Yatırımcılarımıza, Satış teknikleri ile de alakalı profesyonel danışmanlarımız tarafından da yatırımcılarımıza destek veriyoruz. Özellikle Piyasa nabzını yakından takip eden, yönetim kurulu başkanı Murat ÇAKMAK ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sinan KARAMELEK bu hususta deneyimlerini yatırımcılarla paylaşarak onlara destek vermektedir.

11) Kendinize Güvenilir Bir Emlak Yatırım Danışman Firması Bulmak: Aslında bu adım ilk başta yapılması gereken bir adım çünkü bu adımı ilk etapta yaparsanız diğer on adımı sizin için daha kolay ve hızlı olacaktır. Bizde Altın Toprak Arsa Ofisi olarak diyoruz ki; gelin bu ilk adımı beraber atalım ve kalan tüm adımları sizin için ekibimiz profesyonelce gerçekleştirerek, doğru ve kazançlı bir yatırımın mimarını başlatalım. Her zaman söylediğimiz gibi biz Altın Toprak Arsa Ofisi olarak tüm yatırımcı veya yatırıma meraklı herkesi öncelikle şirketimize çay ve kahve içmeye davet ediyoruz. Konuşmamın başında da dediğim gibi bizim amacımız insanlara Arsa satmak değil, Yatırımı kazançlı hale getirmek..

Sizde İstanbul Tapulu Bir Toprağınız Olsun İstiyorsanız, Hemen Arayın! (0212) 667 0 707

Copyright © 2017. Altın Toprak Arsa Ofisi Her Hakkı Saklıdır. - Tasarım & Kodlama By Gökhan ÇİÇEK
Top